Maatregelen organisatie bij blootstelling aan asbest bij het verwijderen en afvoeren van asbesthoudende laagspanningsmespatronen (zekeringen)

Risico: Blootstelling aan asbest bij het verwijderen en afvoeren van asbestverdachte laagspanningsmespatronen (zekeringen)

Beschrijving: Oudere laagspanningsmespatronen kunnen asbest bevatten. Blootstelling aan asbest kan op lange termijn ernstige gezondheidsschade veroorzaken.

Volgens de wetgeving is het niet toegestaan dat eenmaal verwijderd asbest of asbestverdacht materiaal teruggebracht/geplaatst wordt.

 

 

Maatregelen organisatie bij blootstelling aan asbest bij het verwijderen en afvoeren van laagspanningsmespatronen  (zekeringen)  

  • Zorg dat het werk wordt uitgevoerd door personeel dat bevoegd is voor het uitvoeren van elektrotechnische handelingen (aanwijzing voor zelfstandig schakelen). 

  • Zorg dat het werk wordt uitgevoerd door personeel dat opgeleid is conform VA-02 sectorale asbestopleidingen. 

  • Zorg voor een uitleg op basis van deze werkinstructie. 

  • Zorg voor de beschikbaarheid van de juiste middelen.  

Maatregel voor: 
Organisatie
Maatregel status: 
Goedgekeurd door de Nederlandse Arbeidsinspectie
Maatregel status
Datum: 
6 maart 2026
Revisie informatie: 
15-11-15, 07-06-17, 30-09-19, 12-11-20, 03-11-22, 01-08-26